Seznam kroků: Klepnutím na obrázek se dostanete přímo do příslušné části návodu.

Kančí guláš

Kančí guláš je lahůdka pro milovníky zvěřiny

Zvěřina má své kouzlo, ostatně právě proto bývají hospody v ty dny, kdy se konají zvěřinové hody, narvané k prasknutí, leckdy si ani není kam sednout. Na druhou stranu kdo rád vaří nebo jí, určitě ocení spíš domácí verzi, upravenou podle svých chutí a preferencí. Že je to pravda a nejen u zvěřiny, dokazuje i stoupající nabídka různých speciálnějších mas v řeznictvích a supermarketech. My měli to štěstí, že jsme vyhráli celé sele divočáka na mysliveckém plese, a proto jsme se o maso nemuseli starat, a zároveň jsem měl díky tomu i kosti na vývar. Jinak dříve jsme kupovali například v nejmenované síti obchoďáků začínající na K. mražené kančí nebo jelení maso, dokonce ve dvou verzích - na guláš nebo roládu. Pokud máte známého nějakého myslivce, je to ještě lepší.

Další z řady receptů, osobně vyhledaných v anonymních vodách internetu i kuchařkách, ať už vlastních nebo mých známých, a taktéž osobně vyzkoušených a nafotografovaných.

Úvodem se, ne snad omlouvám, ale řekněme ospravedlňuji za neuvádění přesných gramáží, obsahů, objemů a podobných měřících jednotek, ale jedná se o poctivou domácí přípravu a doma se vaří v duchu hesla "přiměřeně, přiměřeně" - neboli od oka a nezbývá než věřit, že kuchař alespoň na jedno vidí...

Jde o časově dosti náročný recept, já si třeba jeden den uvařil vývar, a teprve druhý den vlastní guláš. Ono vůbec u guláše připravovaného doma platí, že obětovat nějaký ten čas navíc se vyplatí, na chuti je to znát. Na druhou stranu lze připravit i poměrně jednoduše, a na chuti to být zas tak moc znát nemusí.


Komentáře

0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
0.00 | 0

Zobrazení: 21592

Publikováno: 2.3.2011 09:42:17

Licence: MojeDilo

Související:
kančí | zvěřina | guláš

Související návody

Houbový guláš

Houbový guláš

Rostou! Někde jsou jich plné lesy, jinde paběrkujeme na obrovském kusu Více…
Zabíjačkový guláš

Zabíjačkový guláš

Vařit guláš je ceremoniál, u kterého se i hádka strhne. Dát sladkou mletou Více…
Marcipánové růže

Marcipánové růže

Ozdobte si dort vlastními marcipánovými růžemi! Více…
Šípkové recepty

Šípkové recepty

Na stráních dozrávají šípky. Jsou to velmi zdravé plody a dočetla jsem se, Více…
Krocan na den díkuvzdání

Krocan na den díkuvzdání

Den díkuvzdání připadá vždy na poslední listopadový čtvrtek. K němu podle Více…
Moje dílo.cz