Konopná mast: recept a výroba

Výrobky z konopí koupíte legálně v obchodech i přesto, že marihuana je v naší republice stále ještě vnímána jako droga. Její rozsáhlé léčebné účinky jsou ale dlouhodobě vědecky prokázané.

Rád bych se a vámi podělil o ucelené poznatky výroby konopné masti a ukázal, že není nic jednoduššího, než si ji sám vyrobit v pohodlí domova.

Další fotografie ke kroku 1.

Základní suroviny

Existuje nepřeberné množství receptů na výrobu mastí z různých základních surovin. Nejběžnější jsou:

 • vepřové sádlo
 • lékařská vazelína (žlutá – vaselinum flavum – základní typ vazelíny)
 • bílá vazelína – vaselinum album – čištěná a bělená forma), tedy čistá směs polotuhých nasycených uhlovodíků získaných z ropy
 • kokosový tuk a bambucké máslo (přírodní surovina, získávaná z afrického ořešáku, odpradávna se používalo na menší popáleniny, bolesti svalů, při revmatických problémech a jako ochrana před slunečním zářením)

Problém posledních dvou surovin je jejich vyšší pořizovací cena. V případě zmiňované lékařské vazelíny se velkoobchodní cena pohybuje kolem 120 Kč/kg (v lékárnách kolem 180 Kč/kg), což v porovnání s cenami kokosového tuku – 300 Kč/kg– a bambuckého másla – 500 Kč/kg – dává ihned tušit, které suroviny mají pro výrobu mastí zelenou.
U vepřového sádla a vazelíny je cena o poznání níže. Ovšem to nic nemění na faktu, že máte na výběr, je na každém z nás, z čeho bude mast vyrábět. Já osobně se přikláním k použití žluté lékařské vazelíny, která má sice horší absorpční vlastnosti, než ostatní jmenované produkty, ale zato je levnější, má vyšší dobu trvanlivosti a pouze zanedbatelné procento populace vykazuje na lékařskou vazelínu alergické reakce.

Další suroviny

Všechny suroviny potřebné k základní konopné masti

 • Žlutá lékařská vazelína (vaselinum flavum)
 • List konopí
 • Konopný květ (můžou být i opylené části se semeny – nikdy však nepoužívejte plesnivé části)

Které byliny můžete do masti přidávat:

 • kopřivu dvoudomou
 • mateřídoušku obecnou
 • jitrocel kopinatý
 • řepík lékařský
 • listy ostružiníku
 • meduňku lékařskou
 • řebříček obecný
 • podběl obecný
 • zlatobýl obecný
 • surový včelí vosk
Další fotografie ke kroku 3.

Příprava základu


Přirozeně sušený konopný květ nebo list rozmělníme. Buď mezi prsty, nebo použijeme elektrický mixér. Provádíme proto, abychom docílili efektivního prostupu účinných látek do vazelíny – tzn. macerování. Mezitím si na plotně rozehřejeme vazelínu (cílem je její tekutý stav, nikoliv bod varu), do které drcenou sušinu přisypeme.

Poměr použitých surovin na 1 litr vazelíny je:

 • 20 gramů palic
 • zhruba 50 gramů sušeného listu (asi 1 litr lehce zmáčknutých listů).

Vazelínu můžeme zahřívat na přímém plameni, ale pouze po dobu rozpouštění, při delším zahřívání se můžou účinné látky znehodnotit.
Při teplotě 60°C je vazelína plně rozpuštěná (průzračná)

Pro šetrnější metodu použijeme vodní lázeň, nebo elektrickou troubu s termostatem. Nastavíme teplotu na 100°C (pro kontrolu můžeme použít teploměr) a „pečeme“ půl hodiny (půlhodina je zhruba doba pro rozpuštění 1 kg vazelíny, počítáme s tím, že čím větší objem, tím delší doba zahřívání). Nezapomeňte macerovanou bylinu občas promíchat dřevěnou vařečkou. Proces zahřátí je vhodné 2× až 3× opakovat, tj. po zahřátí necháme do dalšího dne macerovat a následující den opět celý proces opakujeme. Důležité je nechat vazelínu pouze rozpustit a dále nezahřívat.

Přidávání dalších bylinek

Pokud vyrábíme konopnou mast s bylinkami, musíme nejdříve zhotovit konopný základ. Je tomu proto, že vysoké teploty slouží k aktivaci kanabinoidních kyselin. Ostatní bylinné drogy by měly být přidávány pouze do teploty rozpuštění vazelíny (50 až 60°C), sádla (asi 37°C). Pokud je budeme zahřívat na vyšší teplotu, dojde k znehodnocení účinných látek.

Výroba bylinných mastí jak je známe: rozpustit médium do tekutého stavu, přisypat bylinky, zamíchat, druhý den zahřát, scedit a plnit do kelímků.

Poměr bylinek nechám na vašem uvážení. Každá bylinná droga má nějaký potenciál a záleží, na co mastchceme použít. Je možné také různě kombinovat, pro vhodný výběr doporučuji prostudovat literaturu o bylinkách, která především začátečníkům ukáže cestu a možnosti, které nabízejí.

Můžeme samozřejmě vyrábět i samotnou bylinnou mast. Držíme se výše uvedeného postupu.

Cezení

Provádíme minimálně dvakrát, jednou pomocí hrubšího síta (plátna), kdy se zbavíme větších částí bylinných drog. Druhé nejlépe přes silonovou punčochu (látku), zajistíme tak odstranění jemných nečistot – třeba prachu, který nepříjemně dráždí pokožku a způsobuje svědění.

Další fotografie ke kroku 6.

Včelí vosk

Pokud chcete přidat včelí vosk, pamatujte, že přidáváme pouze domácí surový nečištěný, nejlépe přímo od včelaře. Kupovaný čištěný obsahuje velké množství parafínu, ten není v masti žádoucí.

Vosk přidáváme před druhým cezením, a to z toho důvodu, že obsahuje nečistoty, které jsou v mastičce nevhodné a mohou dráždit pokožku. Vosk přidáváme v poměru 1000 ml vazelíny na 100 až 150 gramů vosku.

Další možnosti přísad

Do základu můžete přidat další přísady:


Kafr

Bílé nebo bezbarvé krystaly. Teplota tání je 179,7°C. Má dráždivé účinky na kůži a sliznicích. Využívá se při léčení zánětlivého onemocnění, na unavené svaly a při revmatizmu. Lokálně působí jako mírné antiseptikum a anestetikum. Má hřejivý efekt.

Při přípravě mastí přidáme na 100 ml vazelíny nebo sádla 5 kapek silice a zamícháme. Vazelína nesmí vřít, cílem je její tekutý stav.

Mentol

Bílá nebo průhledná krystalická látka charakteristické vůně. Teplota tání 38°C. Silice se nachází v mátě peprné. Působí lokálně antisepticky. Chladí a způsobuje místní prokrvení. Využívá se při zánětlivých onemocněních kloubů a měkkých tkání.

Při přípravě masti použijeme roztok o koncentraci od 1 až 3% silice. Větší množství by mohlo způsobit podráždění pokožky. Při přidávání mentolu nesmí vazelína být příliš horká, jinak se odpaří.

Obě suroviny by měly být běžně k dostání v lékárně.

Chilli

Není pouze pálivou pochutinou, má také velký léčebný potenciál! Vědci z nottinghamské univerzity zjistili, že kapsaicin (rostlinný alkaloid, který je zodpovědný za pálivost) má schopnost redukce rakovinných buňek. V Cochrane Collaboration, mezinárodní organizaci hodnotící lékařské výzkumy, zjistili, že kapsaicinová náplast zmírňuje bolest. Chilli tedy funguje jako dobré anestetikum.

Pokud si chcete vyrobit kvalitní chilli mast, musíte použít pálivější odrůdy s vyšším obsahem kapsaicinu. Do vazelíny lze přidávat jak syrové (rozmixované), tak sušené (drcené) chilli papričky. Ze zkušenosti vím, že pomáhá zmírňovat následky revmatoidní artritidy, léčí záněty kloubů a šlach, účinkuje i na různé pohmožděniny a zatuhlé svalstvo. Nikdy ji však nepoužívejte na hnisající nebo otevřené rány!
Užívání konopné/bylinné masti

Před použitím masti se ujistěte, zda netrpíte alergickou reakcí na některou ze složek použitých při výrobě. Nanášíme tenkou vrstvu nejlépe na předloktí, poté teprve na postižené místo. Někdy se může na postiženém místě objevit zarudnutí nebo svědění. Pokud tento problém přetrvává déle jak týden, přestaňte mastpoužívat.

Je rozdíl mezi konopnou mastí legální, ta povětšinou obsahuje pouze olej z technického konopí a její účinky jsou tedy mnohem menší, ne-li žádné, než u masti z potentního (zakázaného) konopí. Pokud mast použijete před spaním, nemusíte se obávat, že vám druhý den při testu na detekci drog a jejich metabolitů ze slin odeberou řidičské oprávnění.

Na co použít konopnou mast

Mast se používá na:
 • popraskanou svědící pokožku
 • popáleniny
 • puchýře
 • opary
 • opruzeniny
 • proleženiny
 • štípance od hmyzu
 • jizvy
 • pohmožděniny
 • různé typy bolestí – například zádového svalstva nebo krku, naraženiny
 • na špatně se hojící rány
 • zmírnění příznaků lupénky
 • ekzémy – atopické, vyrážky
 • spasmy
 • menstruační bolesti
 • revmatoidní artritidu
 • záněty šlach a kloubů

Vzhled masti

Mast má být nazelenalé barvy, zřetelné konopné vůně, pokud přidáváme bylinky, má mít i vůni po bylinkách, případně včelím vosku. Mast by neměla obsahovat příliš nečistot (listů), tyto částečky nepříjemně dráždí pokožku a způsobují svědění.

K výrobě nepoužíváme plesnivé bylinky (pokud možno, vždy čerstvě nasušené).

Vyrobenou mast skladujeme v chladu! Vydrží tak déle čerstvá, zachová si barvu a vůni.

Podívejte se také na výrobu konopného šamponu.

Komentáře

Semena Konopí

Nabízím v malém množství semena Konopí. Převážně Sativa, nejčastěji využívané v léčitelství k výrobě mastí. Cena dohodou... V případě zájmu či dotazu mne kontaktujte na e-mail: rpt23@seznam.cz

Odpovědět

MAST Z KONOPÍ

DOBRÝ DEN, RÁDA BYCH SEHNALA INGREDIENCE K VÝROBĚ KRÉMU - MASTI  NA OBLIČEJ. ZA INFORMACE DĚKUJI.

DANA KOBZOVÁ

Odpovědět

rad poradim.

Mila Danuse rad Vam pomuzu s vyrobou pravdepodobne konopne masti..Muj tel.732 370 251.

Odpovědět

Žiadosť o poradenstvo pri výrobe konopného krému.

Dobrý deň.

Platí ešte Vaša ponuka, resp. môžem Vás požiadať aj ja ? Je možné komunikovať s Vami aj... Skype či FB ? Vopred ďakujem.

PeterS 

Odpovědět

též žádost o výrobě konopné masti

vlado mužu vam zavolad

Odpovědět

vyroba masti

Dobrý den, prosim o radu kolik vody pridat na 2000ml vazeliny a prosim tn mentol se prodava pod jakym nazvem v lekarne tedy nevim o co si tam mam rici?? A budu pridavat i susene byliny ty tam mam dat uz nazacatku nebo az pri poslednim ohrevu smesi s travy a vazeliny?? predem dekuji za odpoved na email

Odpovědět

mast

Po rozpuštění vazelíny a přidání konopí ještě necháme nějakou dobu na ohni a tam mícháme? Nebo mícháme bez ohně?

Odpovědět
Cannabis

Mast

 

Po přidání konopí do rozpuštěné vazelíny ještě chvíli zahříváme na ohni a mícháme. Osvědčená a šetrná je vodní  lázeň, kdy nehrozí, že vazelínu zahřejete moc. Obecně řečeno: Se zahříváním je lepší to nepřehánět. 

Proces zahřívání se opakuje dvakrát až třikrát. Není potřeba ho provádět hned. Můžete nechat konopí macerovat ve vazelíně do druhého dne.

Odpovědět

6 týdnů

Dělám mast téměř profesionálně a mohu říct, že luhování přes noc je ABSOLUTNĚ nedostatečné. Já luhuji po dobu 6 týdnů i více. A sneslo by to ještě klidně dalších 6. Čím déle, tím více se účinných látek uvolní do masti. S teplotou máte naprostou pravdu.

Odpovědět

Až 6 týždňov !??

Nie je to zase zbytočne veľa ? A vrámci tých 6 týždňov 2-3 zahrievate ? Odkial máte/beriete konopné listy predpokladám ? Ďakujem za reply :-)

Odpovědět

typ konopí

Má se použít feminizované, regulérní nebo samonakvétací?

Odpovědět

Konopí

To je přece úplně jedno, jestli je samonakvétací nebo jiné....
Mimochodem, žádné regulérní konopí neexistuje, pouze regulární.

Odpovědět

jistota

na mast feminizovaná semena nebo samonakvétací ( autoflower - není závislá na světelné periodě. dá se sklidit i v lednu v obýváku na okně ).

Odpovědět

Včelí vosko

Dobrý den chci se zeptat jak se tam ma ten vosk pridat, pred tim 2. cezením jako rozehreju znovu mast + vosk a smichám to, nebo jak a jaké učitky to dosahu po pridani vosku. Predem dekuju za odpoved.

Odpovědět

Rady

momentálně můžete pěstovat 3 nebo 5 rostlinek a je to maximalne prestupek ale pokud rostlinu ususite je to trestny cin ( vyroba drog )
seminka nekupujte hlavně na aukru
Technicke konopi nema takove ucinky jako normalni konopi
Da se sehnat i konopi se zvysenym opsahem lecivych latek CBD
Seminka kupovat spise na internetu prez grow shopy
Kazda rostlina marihuany neudela palice ty udela pouze samici rostlina u marihuany je to tak 50/50 se samicemi
Pokud se vam obevi mezi rostlinami samec ( kvety vypadaji jako bananky ) tak vytrhnout a ususit jinak vam opyli samice a .... viz google

Odpovědět

rada

zvýšení obsahu látky CBD se docílí tím, že rostlinku necháme přezrát tzn, že sklízíme později než je uvedeno na obalu zakoupených semínek, a tím že přezrává, tak THC degraduje a zvyšuje se poměr léčivé látky CBD...když zakoupíte od dealera konopí, tak je pěstováno tak aby obsahovalo větší množství THC, protože CBD způsobuje útlum, takže radím pěstujte sami  ;-)

Odpovědět

tak nevím jestli dobrá rada

pro mast potřebuješ v konopí velký poměr kyselin..tím, že rostlinu necháš přezrát, docílíš snížení obsahu účinné látky THC, ale na druhou stranu se ti tolik potřebné kyseliny přemění na aktivní složky, což je opět THC..více se věnuj literatuře o konopí a pochopíš.

Odpovědět

oba dva melete blbosti

1. konopí pokud přezraje tak degraduje THC na CBN ! to nepotřebujeme má pouze spací efekt

2. Pokud konopí dlouhodobě neprosušíme(caa 4-6 měsíců) nepřemění se kyseliny na aktivní látky proto čerstvé konopí sušené 3 týdny dáváme do trouby vypéct na 100 stupňů asi hodinu pak víme že máme přeměnu na aktivní látky hotovou pro výrobu masti či kapek bez degradace THC,CBD

3. CBD je právě to co léčí za přispění utlumení díky CBN

4. konopí se zbírá v čas kdy trichomy na květu jsou mléčné a semtam už raramelové ,někdo to odhaduje podle chloupků květu které jsou už včechny hnědé a některé už jdou do tmavěhněda - u rostliny se jedná asi o týden kdy je sběr ideální.

Odpovědět

profik

Toto je odpověď osoby znalé.

Odpovědět

Někdo profík a jinej vlez do profíkovi řiti

Nbejt rekela vůbec bych vousáčovi nevěřil

Odpovědět

degradace

THC se přezráváním mění na CNB. Pro jakýkoliv výrobek jsou důležité obě dvě účinné látky. Tedy kromě jiných, co jsou obsaženy v rostlině. A samce? Nemilosrdně ničit. Do okruhu 5 km zničíte rostliny ostatním.

Odpovědět

upřesnění

Můžeš pěstovat max 5 rostlin za což s dobrým sousedem hrozí ztráta úrody, přestupková komise a finanční sankce max 1000kč za rostlinu.

Odpovědět

Dplnění znění zákona.

Zákon říká, že můžete pěstovat CO CHCETE !!!!! Pouze nesmíte konopí JAKKOLIV zpracovávat. Tedy řezat, sušit, dělat masti, tinktury, šampony atd. atd. atd. Pěstování vám nikdo nemůže zakázat.

Odpovědět

pár rad pro méně obeznámené..

Na úvod začnu nejčastější otázkou. Jaká semena a kde je sehnat. doporučuji semena různý seed bank ( dinafem , dutch-passion.nl , sensi seed )

stačí vybrat v sekci léčivé...

 

investovat či nikoli?

z vlastní zkušenosti vím, že se investice vyplatí..  semena převažující genetikou sativa bez skleníku moc nevyrostou. dá vám je každý mladý uživatel,ale s úrodou moc nepočítejte. prostě a jednoduše, chci-li kvalitní mast, potřebuji kvalitní genetický základ.

 

jakou zeminu?

jedny z nejlepších substrátů k pěstování konopí vyrábí Fa.Plagron..optimální poměr živin, cena.

 

Pár omylů..

velký počet samčích ( nevhodných ) rostlin...50/50 ...hloupost.. feminizovaná semena = 10 semen - 10 samičích rostlin..

 

Vše je o výběru osiva a v dnešní době je skutečně z čeho vybírat.. tzv. autoflower od semene do plného zrání trvá cca 9-11 týdnů..čili i opozdilec má na výběr a svou mast vyrobí i uprostřed zimy. Běžná semena čili feminizovaná se dají sklízet od poloviny září do půli listopadu.Záleží na odrůdě a mutaci. což je poměr zastoupení odrůd Sativa, Indica a Ruderalis. Každý poměr genů mění specifické vlastnosti ( obsah účinných látek, doba květu atd. ).

 

přeji mnoho úspěchů na zahrádce a při výběru kvalitního osiva. Laik

Odpovědět

mast konopí

v lékárnách vám vazelínu i naváží,žlutá je levnější,ty co se prodávají už hotové od výrobce jsou zbytečně drahé,ale úplně stačí sádlo i to v obchodě koupené,slouží jen jako pojivový a mastný základ.

Odpovědět

mnozstvi tuhého kafru

dobry den,chtel jsem se zeptat, jake množství kafru použít,když je v tuhem stavu,dejme tomu na 100ml masti konopné?děkuji

Odpovědět

Silná konopná mast a Fenixovy Slzy

-- Čistá přírodní léčivá domácí konopná mast z kokosového oleje.
 
Prodám silnou konopnou mast, vhodná pro kožní problémy, ale i bolesti kloubů, svalů, zánětů a jiných problémů. 
 
Složení: konopí(pěstované na koňském hnoji), kokosový olej, levandulový olej, vosk.
 
Díky kokosovému oleji lehce vstřebatelná!
Laboratorní příprava, pouze ve skle.
 
Příklady užití při nemocech a úrazech:
• Kožní choroby a úrazy: nekrózy, popáleniny, hnisající rány, proleženiny, ekzémy, akné, plísně, některé druhy lupenky, kuří oko, opary, odřeniny, ztvrdlá a omrzlá kůže
• Záněty žil, bércové vředy, hemeroidy
• Zápal plic, záněty dolních a horních cest dýchacích (natřít hruď a krk)
• Bolesti svalů, zad, pohmožděniny svalů a svalové křeče, ztuhlé svalstvo
• Bolesti klubů u lehčích forem artróz a revmatických změn
 
 
-- Taktéž pro léčebné účely prodám kvalitní a silný výtažek Fenixovy Slzy po ml, ze 100% indica.
 
Na různé nemoci např.: crohnova nemoc, roztroušená skleróza, rakovina, chronické bolesti, nechutenství, migréna, astma, nespavost, leukémie, aids, krevní tlak, deprese, kožní problémy, obezita.
 
Dodání poštou. yogin@email.cz
Odpovědět

Cena

Dobrý den, jaké je množství masti a jaká je cena? 

Děkuji, David

Odpovědět

konopná mast

Dobrý den,

mám zájem o vaši konopnou mast jaká je cena ?.

Děkuji za odpověď

Kalina

Odpovědět

výtažek Fenixovy Slzy po ml

Dobrý den, měl bych zájem, prosím cenu za ml. Děkuji, MI

Odpovědět

FS

Za FS tě ještě nezavřeli? 

Odpovědět

Fénixovy slzy

Dobrý den, trápí mě astma a měl bych zájem o Fénixovy slzy.

Platí ještě vaše nabídka ? Jaká je cena ?

Odpovědět

konopná mast

mám zájem o silnou konopnou mast   děkuji 

Odpovědět

slinivka

Dobrý večer. mám vleklý zánět slinivky již 3 roky, doktoři nic moc.Trpím neskutečnými bolestmi vážila jsem 87kg a za dva roky jsem zhubla ny 50kg. Nepřibírám jen hubnu. Pomohly by mi Fenixovy slzy???????????Děkuji za odpověď. Marie

Odpovědět

Množství mentolu

Dobrý den, jaké množství v ml(mililitrech)patří toho mentolu na 1 litr masti? děkuji

Odpovědět

Mentol

To je opravdu různé. Udělejte podle sebe, někdo má radši hodně mentolu, jiný zase slabší. Někdo má rád, když je mast více aromatická, někdo silnou vůni mentolu nesnáší....Začněte s malým množstvím  amast můžete kdykoli rozehřát a přidat :-)

Odpovědět

Louhování

Dobrý den, chtěl sem se Vás zeptat. Namočil sem do Alpy palice, kořínky i s listím a chtěl bych to dělat na Sádle. Louhování by mělo trvat cca 3 týdny. Jen nevím kolik přesně má být sádla a té tekutiny až se to sádlo bude rozpouštět v kastrolu. Dejme tomu že použiju 250 g sádla, nevíte prosím Vás kolik mám do toho sádla nalít ml nebo dcl té zelené tekutiny ? Předem Vám děkuji 

Odpovědět

Tekutiny?

Nevím, co přesně máte na mysli! Vždyť dáváte sušenou marihuanu přímo do vazelíny nebo do sádla a z toho vznikne ta "zelená tekutina" Dejte do 250 ml sádla asi 5 gramů palic a necelých 10 gramů sušeného listu podle návodu. Sádlo s bylinou zahřívejte a postupujte dál podle návodu.

Ať se podaří!!

Odpovědět

Louhování

Děkuji za odpověď... Na jedné stránce jsem četl, že se do Alpy má nasypat, palice, listy a má se to necha louhovat 3 týdny. Zkopíruji vám sem Návod jak je tam psáno, možná budete už vědět : - Do uzavírací nádoby nalijeme Alpu (nebo jiný líh) a po hladinu napěchujeme drceným konopím. Uzavřeme a uskladníme na chladném tmavém místě na 1-3 týdny (občas protřepeme). Po vylouhování přecedíme zelenou tekutinu.

- Zbylou část tekutiny můžeme použít jako tinkturu, resp. jako desinfekční přípravek.

- Na mírném ohni rozehřejem sádlo (cca 200-250g), do kterého postupně vléváme vylouhovanou tekutinu.

- Povařujeme v hrnku vloženém do většího hrnce s vroucí vodou, abychom mast nepřipálili.

-Na talířek několikrát ukápneme rozehřáté sádlo, necháme vychladnout, abychom zjistili hustotu.

- Pokud se zdá být hustota taková, jakou má mast mít, můžeme mast z hrnku přelít do připravených, čistých nádob (např. do krabiček od krémů nebo filmovek).

- Pokud mast nepomůže, rozhodně neuškodí! 

Takto je to tam napsané, ale nevím právě množtví ml. nebo dcl té zelené tekutiny s Alpou.. Předem děkuji za odpověď ...

Odpovědět

Odpověď

Aha, tak to je jiný postup, ale zdá se mi také zajímavý. Podle mě to znamená, že napsané množství palic a listů zalijeme takovým množstvím, aby bylo potopené a louhovalo se. Potom se zřejmě celý vylouhovaný koncentrát vlévá do rozehřívaného tuku. Já bych klidně zvolil silnější odvar, tím se nic nezkazí. Je potřeba to vyzkoušet. Rozhodně to dává smysl!

Odpovědět

Louhování

Mockrát děkuji za radu a pomoc, určitě to vyzkouším. Myslím si že je to rychlejší proces, než kdybych použil lékařskou mast, tam ten proces trvá cca měsíce a tady u sádla 1-3 týdny včetně rozhřívání sádla. Přeji hezky den =)

Odpovědět

mast

tak tedy  nevím co z toho vznikne

 

Odpovědět

Silná domácí Konopná mast a Fenixovy Slzy

-- Čistá přírodní léčivá domácí konopná mast z kokosového oleje.
 
Prodám silnou konopnou mast, vhodná pro kožní problémy, ale i bolesti kloubů, svalů, zánětů a jiných problémů. 
 
Složení: konopí(pěstované na koňském hnoji), kokosový olej, levandulový olej, včelí vosk.
 
Díky kokosovému oleji lehce vstřebatelná!
Laboratorní příprava, pouze ve skle.
 
Příklady užití při nemocech a úrazech:
• Kožní choroby a úrazy: nekrózy, popáleniny, hnisající rány, proleženiny, ekzémy, akné, plísně, některé druhy lupenky, kuří oko, opary, odřeniny, ztvrdlá a omrzlá kůže
• Záněty žil, bércové vředy, hemeroidy
• Zápal plic, záněty dolních a horních cest dýchacích (natřít hruď a krk)
• Bolesti svalů, zad, pohmožděniny svalů a svalové křeče, ztuhlé svalstvo
• Bolesti klubů u lehčích forem artróz a revmatických změn
 
 
-- Taktéž pro léčebné účely vyrabim kvalitni a silny vytazek Fenixovy Slzy, tim nejsetrnejsim zpusobem pouze ve skle za pomoci 100% lekarskeho lihu neboli ethanolu, laboratorni priprava.

Po ml, popřípadě čípky(bez psychoaktivniho účinku), 100% indica - léčebné konopí.
 
Na různé nemoci např.: crohnova nemoc, roztroušená skleróza, rakovina, chronické bolesti, nechutenství, migréna, astma, nespavost, leukémie, aids, krevní tlak, deprese, kožní problémy, obezita.
 
Dodání poštou, nebo osobne v Brně. yogin@email.cz
Odpovědět

Fenixovy slzy

dobrý den, myslím,že 100% ethylalkohol neexistuje, nad 96°C vzniká binární směs, tj. voda + etylalkohol, proto nevím jak docílíte 100% : děkuji za odpověď :jaromír

Odpovědět

fenixovy slzy

prosim  o recept na konopntou mast chci ji poprve zkusit dekuji

Odpovědět

Co třeba CutisHelp?

Moc hezký článek pro někoho, kdo má zájem, chuť a čas si mast vyrábět doma. V některých případech bych ale dala radši na prověřené výrobky. Na internetu jsem našla např. www.cutishelp.com což by měla být jedna z nejlepších konopných kosmetik u nás. Uvažuji, že si něco z jejich sortimentu zakoupím, nemáte někdo už nějaké zkušenosti?

Odpovědět

Dobrý večer,

bylo to moje první setkání s konopnou mastí.Koupila jsem si mastnou na exemy od Cutihelpu.Potom jsem na trhu našla firmu carum.Má také stránky.Přečtěte si informace tam.Stála 330 Kč a pomalu se moje problémy lepší,ale nenatírám 1 -2x jak píší,ale tak 5x.Neví,zda-li se moje problémy ztratí úplně.Vymazala jsem 2 od Cutihelpu a nyní tak třetinu té druhé.Zdá se mi trochu lepší.Ale mast od Cutihelpu stojí asi tak 160 Kč a určitě to za pokus stojí,ale chce to vytrvat.Kdybyste našla někoho spolehlivého,kdo prodá mast s vyšší koncentrací,prosím,dejte mi vědět.Také si nechci pěstovat a vyrábět.Marie

Odpovědět

mast

mohu vám zaslat vzorek konopné masti z domácí produkce,je velmi kvalitní macerovaná v domácím sádle bez jakýchkoliv dalších přídavků výborná i na hemoroidy odzkoušeno na vlastních...

Odpovědět

Prosba

Dobry den, pokud nabidka trva, je mozne odkoupit od Vas vzorek konopne masticky? Jsem nemocna a rada bych vyzkousela, pristi rok budu m. pestovat

diky EvaV

 

Odpovědět

Přidávání bylinek do konopné masti

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné přidat do konopné masti rakytník a levanduli jen na ovonění. Děkuji.

Odpovědět

dotaz

Dobrý den.

Například do mé masti si lze přidat co jen chcete. Nic tím nepokazíte. Levandule, rakytník, a další ingredience přidejte po rozpuštění masti dle libosti. 

Případné objednávky na mast zde: rekel@centrum.cz

Odpovědět

Přehled

Dá se poznat druh rostlinky podle listu nebo semene ?

Odpovědět

semena

Ze semene určitě ne. Z rostlinky? Těžko. Jenom doplňte dotaz, co myslíte tím DRUHEM.

Odpovědět

mast na lupénku

Jak zzjistím, že mast kterou si koupím, není jen nějaká náhražka z technického konopí a vyhodím peníze  do luftu,jak se říká. Slyšela jsem, že existuje snad i 20 druhů konopí/nebo poddruhů/. které je opravdu to léčivé? Kupovala jsem v lékárně a bylo mi to na houby. Když bych si koupila semínka, tak chci vědět, že jsou ta pravá.             

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odpovědět

pomoc

Budu prvně mast zkoušet. Poradíte mi tu to nejlrpší a klidně i náročnějří na exemy ? alergie a vůbec kůže.

Díky Jakb

 

Odpovědět

Mast na exemy

Určitě bych vyzkoušela konopnou mast... možná nakombinovat s měsíčkem ten je na exemy expert. Jinak máme hodně dobré zkušenosti s bentonitem a vazelínou. Nebo zas po domácku vyrobenou mastičku z přesličky, dubové kůry a dalších ingrediencí ta je výborná na Candidu! Záleží co a kde vás to trápí ;-) Jinak exemy souvisí i se stravováním... možná odlehčit jídelníček :-) Hezký večír! Zuzi

Odpovědět

Mast na plíseň v tříslech....

Zdravím poradíte,prosím,kolik přesličky,dubové kůry,konopí a dalších bylin a jakých- použít  do masti na bolavá třísla-již bez kůže!! u cukrovkáře?.Masti z lékárny i s kortikoidy - stále neúčinné."léčení"trvá víc ,než rok.Nezabírá ani koupání v kůře,jak doporučuje doktorka..Přesličku jsme nezkoušeli,ale nasušila jsem.Myslím,že stav se spíš horší,než lepší.Moc děkuji za radu,kolik bylin dát na 1/2kg tuku-sádla.Mohl by se použít třeba i kozí škvařený lůj ??Včelí vosk mám také.P.S.Před 14 dny jsme měli v rodině úraz a začínají proleženiny.Má někdo zkušenost ??Zhojily se?? Děkuji Maky

Odpovědět

Prosím o pár rad

Zdravím všechny, můžete mi prosím někdo poradit s výrobou masti. Prohledal jsem celý internet a nenašel přesnou teplotu

"vaření" masti. Mast dělám z kokosového tuku. Mám tedy tuk rozpustit a jak dlouho a při jaké teplotě macerovat ? Například postup 3 hodiny a 85 stupňů ? Nebo se mast dále zahřívat nemá ?

A ještě dotaz ohledně odležení. Mohu nechat mast odležet do dalšího rozpuštění v lednici a opravdu se látky do tuku uvolňují i v tuhém stavu ?

Všem moc děkuji za drahocené rady a léčivce ZDAR.

Odpovědět

odpevěď

teplota nemá přesahovat 65 stupnů.

 

Odpovědět

Konopná mast ze sádla

Zdravím, mohl by mi někdo prosím napsat nebo poslat odkaz na recept konopné mASTi ze sádla? Našla sem jich spousty a nejsou nikde napsány přesné poměry, zkouším ji dělat poprvé tak to nechci nějak pokazit. Děkuji předem ;)

Odpovědět

kokosový tuk

Zdravím,potřebuju poradit. Dělám právě mast z kokosového tuku a po vychladnutí je tuk strašně tvrdý-jako mýdlo,už originál čistý byl takhle tvrdý. Když ho lehce seškábnu tenkou vrstvu,tak se potom na kůži krásně rozpustí a rozetře. Co mohu přidat aby to nebylo tak tvrdé ale dobře rozstíratelné jako když jsem vařil z lékařské vazelíny ??? Děkuji za radu

Odpovědět

Prosba o rady

Zdravím, prosím potřebuju poradit. Dělám právě mast z lékařské vazelíny (bílá) 500g + lekařský vosk. Vyrábím ji poprvé. Vše z lékárny. Lékařský vosk se  prý používat nemá, ale normální se hůř schání. Použiju raději polovinu poměru, co píšou v hlavním receptu na téhle stránce. Jak dlouho to můžu držet na sporáku ve vodni lázni? Macerování je proses ohřevu na ohni nebo zchlazování a louhováni bylinek? Budu rád za jakoukoliv pomoc nebo rady. Můj Email je montak123@seznam.cz. Předem děkuji. 

Odpovědět

Zázrak se nekonal

Ona ta mast zas žádný zázrak není,jak každý očekává.Dlouho jsem sbíral informace,než jsem se do toho pustil a řekl bych ztráta času,snad nikomu v okolí rodiny nepomohla,na bolest vůbec.Dělal jsem jí  z vlastního vyškvařeného sádla a kokosového tuku,protože lépe prý pronikne pokožkou a nezůstává na kůži,prý jako vazelína.Do dávky na klouby jsem přidal ty nejostřejší feferonky,prý nějak odemknou buňky,nebo tak nějak,už si to nepamatuji a nanesené místo prohřejí.Dal jsem je i do výluhu a ten jsem pak přelil do rozprašovače,jenže z toho pálily oči a hodinu se kýchalo,takovej domácí slzák,prostě nerozprašovat..Ještě jsem tam vmíchal propolis.Možná na kožní problémy,ale to bych doporučoval bez těch feferonek,to pomáhá,ale na bolest kloubů a zad mně a nikomu jinému to nepomohlo.Možná jsem udělal někde v postupu nějakou chybu,či jsem zvolil špatnou odrůdu,ale to pochybuji,použil jsem tu s co nejvyšším obsahem THC a tu s co nejvyšším obsahem CBD.Zkusím ještě ten postup s vazelínou,ale do toho se mi vůbec nechce po tom co jsem tady všechno pročetl.

Odpovědět

Jen žasnu!

Prosím Vás,  nenechte se při výrobě konopné masti véct pseudoodborníky. Už podle těch rad co Vám dávají je to jasné.Jsem bilinář (30r). Na L.F. jsem dva roky studoval fitoterapii. Sám název masti - konopná je snad jasný. Nepřidávejte  do ni vůbec žádné jiné bylinky, natož feferonky a pod. Ty si můžou rádci aplikovat sami sobě, však víte kam! Něco o fermentacích bylin trošku vím a proto nechápu proč při vaření mastí do vazelíny někdo může lit vodu. Vše se tím zničí a znehodnotí.  Také nejde jen o to THC, ale i o správný postup při aplikaci. Držte se toho a sám uvidíte ale hlavně ucitíte, že opravdu je Lékem.Jen chci podotknout, co je pro lékaře, necháme lékaři. Ať se Vám to podaří!

Odpovědět

Uchování v mrazáku

Zdravím. Chci dělat mast ze sádla, ale kvůli té menší trvanlivosti bych si rád nějakou zamrazil a třeba po půl roce vyndal. Zajímá mne, jestli se tím např. půl ročním zamražením nějak mast znehodnotí. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět

Mrazák

Já jsem mast dal do mrazáku a vůbec nic se jí nestalo, určitě to můžete v klidu udělat. Radil jsem se s lékárnicí a říkala, že to nevadí žádné masti, že jí to neubere na léčivosti. 

Odpovědět

vazelína+kokosový olej

Chtěl bych letos zkusit udělat mast z vazelíny a kokosového oleje cca půl na půl. Myslíte si, že je to dobrý nápad, resp. že se to dobře spojí?  Děkuji za odpověď.

 

Odpovědět

mixování mastičky

dobrý den. a co když mastičku po několikátém převaření nepřecedím, ale rozmixuji? necedí se to jen kvůli vzhledu? díky za odpověď.

Odpovědět

mastička konopi

v lékárně si koupíte leda sr...y tam jde o biznis a ne o vaše naše zdraví  zdaví člověk nic nekupuje

Odpovědět

Jake konopi pouzit?

Mohli by jste mi poradit jake konopi pouzit do masti a tinktur? Nekde pisi ze pouzivat technickou, protoze ne jen THC leci ale i alkoloidy a linolenova kyselina. Takze jake konopi bych mela pouzit?

 

Odpovědět

Konopná mast

Všichni co tu odpovídají jsou podvodníci.Kdyby stát neokrádal pacienty tak by to konopí nebylo tak drahé.

Odpovědět
5.00 5.00 5.00 5.00 5.00
5.00 | 0

Zobrazení: 165275

Publikováno: 24.8.2012 10:55:43

Licence: MojeDilo

Související:
recept. konopí | marihuana | výroba | cannabis | mast z konopí | konopná mast | vazelína | mastička

Související návody

Návod na výrobu nože s rukojetí

Návod na výrobu nože s

Správný muž má mít nůž! A mít v kapse nůž vlastní výroby, s tím se může Více…
Jak vyrobit jídelní stůl a židle

Jak vyrobit jídelní stůl a

Tato jídelní sada vypadá, jako by vypadla z obrazu od Van Gogha. Jednoduché Více…
Codyho krabicový drak

Codyho krabicový drak

Drak slavného Buffalo Billa je jedním ze skvostů mezi krabicovými draky. Více…
Výroba růží z tvrdnoucí hmoty

Výroba růží z tvrdnoucí

Určitě to znáte, ale i tak dávám návod na růžičky a jiné věcičky na Více…
Výroba svíček

Výroba svíček

Romantický večer můžete zpestřit rozsvícením originálních svíček vlastní Více…
Moje dílo.cz