Seznam kroků: Klepnutím na obrázek se dostanete přímo do příslušné části návodu.

Kančí guláš

Kančí guláš je lahůdka pro milovníky zvěřiny

Zvěřina má své kouzlo, ostatně právě proto bývají hospody v ty dny, kdy se konají zvěřinové hody, narvané k prasknutí, leckdy si ani není kam sednout. Na druhou stranu kdo rád vaří nebo jí, určitě ocení spíš domácí verzi, upravenou podle svých chutí a preferencí. Že je to pravda a nejen u zvěřiny, dokazuje i stoupající nabídka různých speciálnějších mas v řeznictvích a supermarketech. My měli to štěstí, že jsme vyhráli celé sele divočáka na mysliveckém plese, a proto jsme se o maso nemuseli starat, a zároveň jsem měl díky tomu i kosti na vývar. Jinak dříve jsme kupovali například v nejmenované síti obchoďáků začínající na K. mražené kančí nebo jelení maso, dokonce ve dvou verzích - na guláš nebo roládu. Pokud máte známého nějakého myslivce, je to ještě lepší.

Další z řady receptů, osobně vyhledaných v anonymních vodách internetu i kuchařkách, ať už vlastních nebo mých známých, a taktéž osobně vyzkoušených a nafotografovaných.

Úvodem se, ne snad omlouvám, ale řekněme ospravedlňuji za neuvádění přesných gramáží, obsahů, objemů a podobných měřících jednotek, ale jedná se o poctivou domácí přípravu a doma se vaří v duchu hesla "přiměřeně, přiměřeně" - neboli od oka a nezbývá než věřit, že kuchař alespoň na jedno vidí...

Jde o časově dosti náročný recept, já si třeba jeden den uvařil vývar, a teprve druhý den vlastní guláš. Ono vůbec u guláše připravovaného doma platí, že obětovat nějaký ten čas navíc se vyplatí, na chuti je to znát. Na druhou stranu lze připravit i poměrně jednoduše, a na chuti to být zas tak moc znát nemusí.


Komentáře

0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
0.00 | 0

Zobrazení: 22326

Publikováno: 2.3.2011 09:42:17

Licence: MojeDilo

Související:
guláš | kančí | zvěřina

Související návody

Houbový guláš

Houbový guláš

Rostou! Někde jsou jich plné lesy, jinde paběrkujeme na obrovském kusu Více…
Zabíjačkový guláš

Zabíjačkový guláš

Vařit guláš je ceremoniál, u kterého se i hádka strhne. Dát sladkou mletou Více…
Marcipánové růže

Marcipánové růže

Ozdobte si dort vlastními marcipánovými růžemi! Více…
Krocan na den díkuvzdání

Krocan na den díkuvzdání

Den díkuvzdání připadá vždy na poslední listopadový čtvrtek. K němu podle Více…
Šípkové recepty

Šípkové recepty

Na stráních dozrávají šípky. Jsou to velmi zdravé plody a dočetla jsem se, Více…
Moje dílo.cz