Seznam kroků: Klepnutím na obrázek se dostanete přímo do příslušné části návodu.

Pokládka plovoucí podlahy

Plovoucí podlaha se už dávno nevyrábí pouze z laminátových desek. Vybírat si můžete z materiálů. jako je beton, korek, linoleum nebo masivní dřevo. nabídka je opravdu velká a nápaditá volba dokáže interiér nevídaně zútulnit.

Oblibě se těší zejména dřevěné plovoucí podlahy. Laminátová však stále vítězí v otázce ceny. Dřevo je teplejší a déle vydrží, případné poškození lze opravit přebroušením jako u parket.

Proč se podlaze říká plovoucí?

Podlaha skutečně "plave". Není totiž nijak připevněna k podkladu. Jednotlivé desky se po položení buď spojují lepením, nebo do sebe zapadnou zámkovým systémem „pero-drážka“. Proto je suchá montáž, ale i případná oprava snadná a rychlá. Rozebrat podlahu a vyměnit poškozený díl za nový je spíše otázkou odpoledne než několika dní.

Nač dát při pokládce svépomocí pozor

Teplota v místnosti by se měla pohybovat mezi 18 až 22 °C. Vlhkost vzduchu v místnosti by měla být v rozmezí 50 až 60 %, což prozradí obyčejný vlhkoměr. Tak zabráníte následné tvorbě spár mezi lamelami a vrzání.

Také podklad před pokládkou by neměl obsahovat více než 2 % zbytkové vlhkosti. Tento údaj se dá změřit pomocí dotykového vlhkoměru nebo nejlépe pomocí takzvaného CMS přístroj (karbidový princip). Pokud jste podlahu položili na vlhký podklad, můžete očekávat výskyt boulí.

Komentáře

Měření pomocí latě

V prvním korku se píše o měření rovnosti podlahy pomocí 2m latě s tím, že rozdíl nasmí být > 2mm. Bohužel 2m lať má snad vždy sama nerovnost větší, než 2mm :(

Odpovědět

Měření laserem

Dobře poslouží laserová vodováha na stativu. Umístíte ji do rohu nebo středu místnosti a paprskem svítíte na bílou tyč (třeba násadu od koštěte).

Místnost si pak rozdělíte po 1,5m jako souřadnicové pole.

Dojdete na první průsečík, označíte tužkou na tyči paprsek a jdete dále. Takto najdete nejvyšší bod podlahy, který berete jako referenční bod. Ten si označíte červeně na tyči.

Dále si nařežte podkladový materiál (čtverečky cca 20x20cm) ze zbytků lina, korku atd. a kladťe je na průsečíky, doku vám v daném bodě nebude paprsek sahat až na červenou značku na tyči.

Takto perfektně nivelizujete podlahu skoro zadarmo (laserová vodováha se dá pořídit v různých akcích levně).

Odpovědět

plovousí podlaha?pro souseda děs

Já mám jiný problém.Bydlím ve výškovém domě-švéďáku- sousedé nad námi si dali plovoucí podlahu a nám začalo peklo.Nejen že slyšíme každé upadnutí nějakého předmnětu jako velkou ránu ale stále posloucháme každý krok v bytě nad námi-nám se to jeví jako dupání-vrzání.Prakticky když jsou sousedi doma žijeme v neustálém hluku.Sousedi tvrdí že jim podlahu dělala firma a že je vše v pořádku.Je podlaha  vůbec vhodná do činžáků? My máme po 40letech celkem poklidu- doma neustále kravál.A už také víme že nejsme sami.Stěžuje si spousta lidí.Můžete to nějak komentovat? Zároveň bych ráda upozornila že jsem klidný člověk a zvyklá na bydlení v"činžáku"žádný nervák

Odpovědět
Pavelarius

Běžný problém v paneláku

Problém je pravděpodobně ve špatné pokládce, rozhodně byste neměli slyšet každý krok sousedů nad vámi. Pod podlahou by měla být správná "kročejová izolace", která odpustí drobné nerovnosti při pokládce a navíc tlumí chůzi.

Nejhorší je ale pes, jeho drápy slyší sousedi ještě 2 patra dolů...

Odpovědět
huskye

plovousí podlaha?pro souseda děs

Dobrý den,

plovoucí podlaha opravdu není příliš vhodná do panelákových bytů, pokud pod sebou máte sousedy. Tam se jeví jako lepší řešení koberec, korková podlaha, parkety a nebo dle mého názoru nejlépe moderní lino. Podlaha může vypadat jako dřevo a přitom bude příjemně teplá, měká a tichá. 

Když už se dává plovoucí podlaha,měla by být podložena kvalitní izolací a ne jen obyčejným mirelonem. Nicméně například XPS desky nebo jiné silnější tlumící desky.

Vám asi nezbude nic jiného, než si obložit strop polystyrenem a udělat podledy ze sádrokartonu tlumícího hluk (http://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/stavba-a-rekonstrukce/ticho-s-modrymi-akustickymi-systemy-rigips/). Pak by měl být klid :-)

Odpovědět

Poklládka plovoucí podlahy

Dobry den

Chci se zeptat zda mohu položit plovoučku na vrzající parkety jestli bude stačit mirelon nebo musí jít parkety ven

Děkuji

Odpovědět
Alexandr Kutil

Pokládka na parkety

Určitě není dobré položit plovoucí podlahu na parkety! Podlaha musí být rovná a vrzající parkety jsou známkou nerovnosti. Nerovná podlaha se potom ještě rovná nivelační stěrkou, na kterou potom přijde mirelon. a potom plovoucí podlaha.

Odpovědět

Podkladové desky

Dobrý den,

ráda bych se informovala na způsob pokládání plovoucí podlahy. Máme k ní podkladové desky.  Pokud to správně chápu, natáhneme nejdříve fólii proti vlhku a na ni položíme podkladové desky. K nim směřuje můj dotaz - je třeba je nějakým způsobem spojovat (slepovat apod.)?

Děkuji

Odpovědět

Podkladove desky

 

Ano slepovat podkladove desky papirovou paskou a davat je na vazbu. Od steny nechat 5mm volneho mista. Kdo by mel zajem o polozeni podlahy, levne zhotovim.

Odpovědět

Plovouci podlaha

Dobry den, rada bych vyuzila Vasich sluzeb. Mohla bych poprosit o vice informaci (lokalita, cena, casove moznosti)? Predem moc dekuji za odpoved.

 

S pozdravem

 

Petra Albrechtova

Odpovědět

položení plovouci podlahy

Dobrý den,děláme přestavbu..máme parkety,které nevržou,ale chci tam dát plovouci podlahu,nějaké nerovnosti tam budou,ale chci přijatelnou verzi...je to směr Frýdlant,v čec. vesnička Jidřichovice.pod.smrkem..736736028..obývak 20m čtver. pak na beton podklad předsín,potom kuchyn..ta ještě není hotová,nutno vidět....je to chalupa..děkuji,Jandová

Odpovědět
4.00 4.00 4.00 4.00 4.00
4.00 | 0

Zobrazení: 68069

Publikováno: 22.11.2010 14:42:29

Licence: MojeDilo

Související:
plovoucí | podlaha | pokládka

Související návody

Výměna podlahy svépomocí

Výměna podlahy svépomocí

Podlaha je důležitou součástí každé místnosti. Můžete si pozvat domů firmu, Více…
Betonovanie starej hlinenej podlahy

Betonovanie starej hlinenej

Na betonovanie starej hlinenej podlahy o rozmeroch 16m2 budeme potrebovat Více…
Pokládka zatravňovací dlažby

Pokládka zatravňovací

Cesty a cestičky výrazně ovlivňují celkový vzhled zahrady. Je velice Více…
Postup pokládky zámkové dlažby

Postup pokládky zámkové

Betonová zámková dlažba je oblíbený způsob pokládky různých ploch. Zdobí Více…
Podlahové vytápění

Podlahové vytápění

Podlahové vytápění ušetří spoustu peněz. Roční spotřeba je až o dvacet Více…
Moje dílo.cz