Seznam kroků: Klepnutím na obrázek se dostanete přímo do příslušné části návodu.

Vytápění psí boudy

O vyhřívání neboli temperování psí boudy jsou na internetu jen zmínky že je to možné. Žádné podrobnější informace o realizaci takové boudy jsem nikde nenašel. Maximálně je zmínka o topných rohožích. Topné rohože, nebo kabely existují. Jejich nespornou výhodou je možnost tzv. seberegulace. Některé typy kabelů, které se používají jako ochrana proti zamrznutí potrubí,okapů,schodů, mají tu dobrou vlastnost, že pracují automaticky.(mají v sobě protizámrazovou regulaci)Jejich alespoň pro mne zásadní nevýhodou je cena těchto systémů a taky skutečnost, že jsou vyráběny ve velikostech a výkonově podstatně větší než je naše potřeba.Samozřéjmě lze si nechat udělat topný kabel na míru. Já jsem se rozhodl a to především z důvodů pořizovacích nákladů pro vlastní řešení.

Volba tepelné jednotky a její princip: znovu upozorňuji, že při návrhu této varianty byly jako hlavní kritéria hodnoceny : cena/složitost/spolehlivost/provozní náklady.


Komentáře

pěkný

Nápad je to pěkný, jen nevím jak je zajištěno aby teplo neutíkalo vstupním otvorem? Umí si pes za sebou zavírat dveře? Viděl jsem vytápěné psí boudy pro armádní psy, ale ty měly automatické zavírání na fotobuňku. Jenže tam  se asi cena pohybovala někde jinde. Jo a dotaz na závěr. Co až nám unie zakáže všechny žárovky? Čím budeme topit?

Odpovědět

topení bez žárovek

na topení se dobře dají využít rezistory

 

Odpovědět

Vytápěná bouda pro psa

Již před zhruba 15 lety jsem řešil podobný problém. použil jsem k vytápění stropní výhřevnou elektrickou desku o výkonu asi 20W a rozměrech zhruba 16x35 cm. Odizoloval jsem jí azbestocementovou deskou  proti teplu od stropu boudy i přesto, že při dotyku deska nepálí, ale pouze hřeje. Zavírání dveří jsem vyřešil silnější látkou upevněnou jak přes vstupu do boudy. tak i druhou látkou přes vstup do vlastní ložnice psa. Při venkovních teplotách kolem -18 C toto opatření udrží teplotu v boudě na přijatelných +14 C. Za celá leta provozu, nebylo zařízení nutno opravovat. Regulace spočívala pouze v tom, že jsem zapnul vypinačem el. proud do boudy.  Sálavou desku jsem sehnal v Soběslavi, bohužel firmu si již nepamatuji, za částku kolem 300,- Kč.

Odpovědět

vytápěná psí bouda

Možností je více,já jsem k vytápění použil klempířskou pájku,kterou jsem vložil do půlmetrové trubky od lešení,obložil cihlami a k zapínání používám spínací dig.hodiny.

Do vchodu jsem pověsil silnější látku a dole na konci přidělal laťku aby se látka nekroutila a byla rovně napnutá.  Funkuje to už 3 rok a pejskovi s z boudy ráno ani nechce

Odpovědět
0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
0.00 | 0

Zobrazení: 30141

Publikováno: 31.7.2011 13:57:40

Licence: MojeDilo

Související:
psi | vytápění | temperování | Bouda | pro psa

Související návody

Psí oblečky

Psí oblečky

Modelka Connie na fotce pózuje v modelu ála Mexiko Více…
Podlahové vytápění

Podlahové vytápění

Podlahové vytápění ušetří spoustu peněz. Roční spotřeba je až o dvacet Více…
Bouda pro berňáka

Bouda pro berňáka

Když jsme si přivezli domů první štěňátko BSP (bernský salašnický pes – Více…
Návod na stavbu psí boudy

Návod na stavbu psí boudy

Jak zajistit tyto podmínky pro psa, který je zvyklý celý rok venku na Více…
Bouda pro psa z palubek

Bouda pro psa z palubek

Jak udělat z palubek krásnou útulnou boudu pro psa? Postupujte podle Více…
Moje dílo.cz