Seznam kroků: Klepnutím na obrázek se dostanete přímo do příslušné části návodu.

Zahradní fontánka ze starého květináče

V těchto dnech se musíme spokojit s pochmurným počasím, které nás žene ze zahrad pryč. Nicméně můžeme delší zimní večery využít pro opravy nejrůznějšího nářadí, nebo si třeba vytvořit hezkou zahradní dekoraci. V tomto článku se s Vámi chci podělit o návod na výrobu menší přenosné zahradní fontány ze starého hrnce, květináče, nebo podobné nádoby. My jsme takovou vyráběli na podzim s přítelem a dělá nám velkou radost.

Co je potřeba si před stavbou fontány opatřit

Před započetím prací je třeba opatřit nějakou vhodnou nádobu (doporučuji objem alespoň 5 litrů). Můžete zvolit buď dekorativní nádobu, kterou bude možno přenášet a bude viditelná, nebo jakýkoliv plastový kyblík, lavor apod., pro instalaci fontány do země. Dále budete potřebovat elektrické ponorné čerpadlo, které se dá běžně koupit v hobby-marketech, nebo na internetu. Shánějte ponorné čerpadlo pro fontány ideálně už s přeinstalovanou trubičkou, ze které se chrlí voda, a vybírejte podle toho, jak vysoko voda stříká vzhůru. U malých nádob buďte opatrní s výkonem čerpadla- pokud by bylo příliš výkonné, pak by voda stříkala moc vysoko, rozstřikovala se všude okolo a rychle se ztrácela pryč. Ještě budete potřebovat pevnější pletivo, nebo ideálně perforovaný plech a dekorativní kameny.

Jak na samotnou stavbu

Do hlavní nádoby umístíte čerpadlo a to tak, aby jeho výstupní otvor, případně trubička směřovala nahoru. Čerpadlo není třeba nijak zvlášť uchytit- stačí když jej bude držet u spodu nádrže právě trubička, ze které tryská nahoře voda, případně hadice směřující nahoru. Do horní části hlavní nádoby umístěte proděravěný plech, nebo pletivo, vystřižené přesně do velikosti a tvaru nádoby. Přes tento prvek bude dolů stékat zpět voda a na něm budou umístěny dekorativní kamínky, nebo jiné předměty. Pak už stačí odekorovat horní část, což je možno řešit různými způsoby- my jsme konkrétně na trubičku od čerpadla navlékli další menší okrasnou nádobu, ale je možno použit třeba provrtaný kámen apod. Okolí jsme doplnili okrasnými oblázky.

Komentáře

0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
0.00 | 0

Zobrazení: 9360

Publikováno: 3.11.2017 11:59:26

Licence: MojeDilo

Související:

Související návody

Betonové jezírko

Betonové jezírko

Stavba betonového jezírka. Více…
Skleněný altánek pro ptáčky

Skleněný altánek pro ptáčky

Toto mimořádně krásné krmítko, které bude v tmavém listoví úplně zářit, Více…
Jak přesadit orchidej

Jak přesadit orchidej

Rostlinku je nejlépe přesazovat zjara nebo brzy po odkvětu, ne do příliš Více…
Závěs do psí boudy

Závěs do psí boudy

Do již publikované psí rezidence 1+1KK, jsem vzhledem k letošním krutým Více…
Květináče malované lakem na nehty

Květináče malované lakem na

Nikdo ani neuvěří, že tak krásné mramorované květináče jsou vyrobené pomocí Více…
Moje dílo.cz