Seznam kroků: Klepnutím na obrázek se dostanete přímo do příslušné části návodu.

Zahradní posezení - současný stav

Tak jsem se dočkal, posezení s krbem je hotové. to byla fuška.

Cihly na posezení jsem použil z bourání starých chlívků a nějaké jsem musel dokoupit. Kupoval jsem staré zvonivky 4,- Kč/kus.  Podlaha u posezení je z pálených cihel tzv. půdovek. Cena 100,-Kč/metr. Tyto jsem čistil flexou s drátěným kotoučem a poté jsem je umyl vapkou. Po vyschnutí jsem je proti prachu natřel dvakrát penetrací.

Dřevo jsem kupoval nové.  Natřel jsem ho Lignofixem proti červotoči a poté vrchní barvou. 

KRB:

Na ohniště krbu a ohniště udírny jsem koupil nové šamotové cihly. Vše jsem zdil na maltu Salith myslím, že označení bylo Salith ZT. Perfektně to drží. Do topeniště krbu jsem zabudoval šíny pro rošt. Šíny jsou z plechového proflu L, opatřené žáruvzdornou barvou - šedivá. Rošt do krbu zatím chybí - musím dodělat až bude čas. Na oblouk jsem si vyrobil dřevěnou šablonu z OSB desek a sololitu. Spáry jsou široké 1cm, na toto jsem použil laťky. Omítka hrubá zatočená fratáčem a pak jen obílená vápnem. V krbu jsem udělal tzv. zrcátko, slouží ke zpětnému odrazu tepla a tím lepšímu opékání masa. Krb jsem opatřil ocelovou klapkou. Ovládání bude připevněno na zdi, musím dodělat. 

UDÍRNA:

Ohniště je ze šamotek. Na kuřovod jsem použil ocelovou rouru průměr 160 mm, kterou jsem zakoupil ve sběrně. Rovněž jsem sehnal ocelová kolena - byl to ale pěkný problém. Dvířka k udírně a topeništi jsem si dělal sám z plechu tl. 3mm, všechen materiál jsem koupil a začal vyrábět. Dvířka topeniště jsou dvojitá se spodním přisáváním vzduchu pod rošt. V mezistěně dvířek je nehořlavá deska ze starého plynového kotle, kvůli sálání tepla. Celé potrubí je opatřeno dvěma klapkami, jedna je před udírnou a druhá za udírnou, před vlastním zaústěním do komína. Dvířka udírny jsou jednovrstvá, opatřeny teploměrem. V udírně jsou tři posouvací ocelové rozpěrky na zavěšení masa. Ještě zbývá vyrobit tzv. rozptylovač kouře, aby bylo všude maso pěkně rovnoměrně vyuzené. Oboje dvířka jsou po obvodu opatřeny těsnící šňůrou, aby nekouřily 

KOMÍN:

Komín je společný, jak pro krb, tak pro udírnu, zděný, a nad střechou vyspárovaný. Vnitřní rozměr 30 x 30 cm. Pata komína je opatřena tzv. sedlem, kde se odráží přisávaný vzduch komínem zpět do komína - nedochází ke zpětnému kouření do místnosti. Nad střecho je komín opratřen betonovou deskou - samo domo a krycím cylindrem, aby nepršelo a nechumelilo do komína. Cylindr jsem dělal z plechu tl. 2mm a konstrukcí z pásovice. Potom jsem ji nechal žárově pozinkovat - cena cca 400,- Kč. 

Na boční vyspárovanou zeď se chystám vyrobit takové malé lampičky pro  lepší noční atmosféru. Lustr jsem zavěsil na řetěz. Pult u udírny ještě musím obložit obkladem. 

Celé předělání mi trvalo cca 3 roky a musím říci, že to stojí za to. Pěkně se nám tu vegetí. Veškeré rozměry jsem tvořil z hlavy, tak aby to nějak vyšlo.

A teď vzhůru na grilovačku. 

Další fotografie ke kroku 1.

Komentáře

Tak to je teda něco!!!

Nemám slov,jak moc se mi Vaše dílo líbí.Není kýčovité a nádherně musí být nenásilnou ozdobou zvláště venkovské zahrady.O něčem takovém jsem vždy snila.A že jste si to vybudoval sám,tak to klobouk dolů!!!!Velká pochvala.

Odpovědět

how to log off in windows 10

Hey guys here the shortcut for easy access in the window log off and go out the start menu just https://logoffwindows.com/ and have the most commend in singh out forever so thanks for the follow the site.

Odpovědět
0.00 0.00 0.00 0.00 0.00
0.00 | 0

Zobrazení: 5723

Publikováno: 1.8.2017 13:49:48

Licence: MojeDilo

Související:

Související návody

Dřevěný přístřešek a pojízdná klícka s ptáky

Dřevěný přístřešek a

Stříška má obrovské výhody. Můžete posedět venku i ve chvíli, kdy prší. Více…
Unikátní sluneční hodiny

Unikátní sluneční hodiny

Na JV straně mého gruntu jsem zhotovil sluneční hodiny, které ukazují Více…
Stavba krbu s udírnou

Stavba krbu s udírnou

Pod zahradní pergolu patří zcela jistě a neodmyslitelně krb, v dokonalejší Více…
Galerie majitelů gruntu

Galerie majitelů gruntu

Jsem majitelem gruntu minimálně 500let starého, protože si svých přímých Více…
Pergola

Pergola

Pergola patří mezi významné zahradní prvky. Proto je důležité správně Více…
Moje dílo.cz